Свинокомплексы. Дайджест Газета - Михайлов В.В.

Літо – Спека: як створити сприятливі умови для тварин?

Вентиляция
Вже настало літо...

Взимку ми намагалися зігріти своїх тварин, а влітку проблеми підійшли до «навпаки». Як вирішити питання охолодження тваринницьких споруд, в яких влітку дуже високий повітрообмін?

Пад-кулінг (Pad Cooling) !

Для початку розглянемо принцип роботи Пад кулінга:

Випарний охолоджувач (також охолоджувач вологого повітря, охолоджувач) - це пристрій, який охолоджує повітря за рахунок випаровування води. Він заснований на використанні великого специфічного тепла випаровування води. Температура сухого повітря може значно знизитися фазовим переходом рідкої води в пар. У дуже сухому кліматі випарне похолодання також має ту перевагу, що кондиціонер, підвищує його вологість, а це створює більше комфорту для людей та тварин в приміщенні.
Pad Cooling, система на основі випарної охолоджуючої касети з целюлозно-паперових листів, просочених спеціальними речовинами. Вода стікає по поверхні касети, в результаті чого виходить тонка водна плівка.


Існує безліч думок, що дана система здатна максимально знизити температуру на 2-3°С, та сильно підвищує вологість ... - думка, взагалі, «так собі».

В цьому випадку необхідно розуміти, як працює дана система: ефективність системи залежить від відносної вологості в приміщенні, чим нижче вологість в приміщенні, тим вище її ефективність.

Дивіться таблицю нижче:

Наприклад, при температурі 33,3°С і відносній вологості повітря 21% в приміщенні потенціал зниження температури становить 15°С, а при тій же температурі і вологості 89% потенціал зниження температури становить всього 1,7 ° С.

У свинарських приміщеннях в жаркий період в наших регіонах країни середня температура становить близько 34°С, вологість варіюється від 50% до 85%. Відповідно, потенціал зниження температури буде варіюватися від 2,8°С до 8,3°С.

Також необхідно враховувати той факт, що в літній період система вентиляції часто працює на 100% своєї потужності, а, значить, великі маси повітря рухаються з великою швидкістю - при цьому температура, що відчувається тваринами, також знижується за рахунок збільшення вологи в приміщенні.

Найбільш ефективно використовуються пад кулінги в боксах для підготовки повітря в системі вентиляції Exatop® при нижній подачі повітря.Тут ми можемо контролювати всю систему подачі повітря:

  • Його кількість – за допомогою автоматичних жалюзів припливу повітря
  • Його температуру - охолодження (або нагрівання взимку) за допомогою пад кулінгів.

При цьому використовується ефект льоху (див. мою статтю), коли повітря подається через підземний простір, воно прогрівається на 3°С - 5°С взимку, а влітку, навпаки, охолоджується на ті ж 3°С - 5°С.

Розглянемо приклад роботи підземного повітропровіда без застосування пад кулінгів - чистий ефект льоху:

Температура на вулиці:


Температура всередині підпільного повітропровіда:


Різниця температур між зовнішньою і в підпільній протоці становила -5,6°C.

Ще одним прикладом роботи підземного повітропровіда із застосуванням пад кулінгів, ефект льоху + охолодження:

Температура на вулиці:


Температура всередині підпільного повітропровіда:


Різниця температур між зовнішнім і в підземному повітропроводі становила -11° C.

Саме це повітря, з такою температурою, ми беремо в зал, тобто на 11°C нижче.

Звичайно, цього не можна досягти при прямому заборі повітря з вулиці, де взимку ми беремо холодне повітря (волога, перепад температури), а влітку - жарке (постійна вентиляція при максимальних режимах, підвищення температури в залах, протяги та перепади температур день-ніч).

Контролюючи основний приплив повітря, ми контролюємо систему вентиляції. Це є основою ефективної системи вентиляції.

Саме з цією метою була розроблена система вентиляції Exatop® - задля контролю основного припливу повітря в зали!

Я з радістю відповім на ваші запитання під час моїх безкоштовних консультацій. Запишіться на консультацію тут: Онлайн-консультация - Михайлов В.В. (vvmikhailov.com)

Made on
Tilda