Свинокомплексы. Дайджест Газета - Михайлов В.В.

Будівництво нового корпусу Дорощування на 3872 місця

Обладнання Вентиляція
Це дійсно захоплюючий проект! Ведення будівництва нового корпусу для Дорощування поросят із новими рішеннями в системі вентиляції та високим технологічним рівнем вкрай важливе для підвищення ефективності і якості процесу.
Одним з ключових аспектів є система вентиляції Екзатоп® з централізованою витяжкою і можливостю мийки повітря, яка забезпечує оптимальні умови для здоров'я тварин.
Давайте докладніше розглянемо, як це працює:
Приплив повітря в будівлю, а потім в зал, забезпечується як при стандартній системі вентиляції Екзатоп®. Повітря готується в спеціальних боксах, потім через підземний простір надходить в зал через припливні стійкі. (Див. відео)
У залах немає вентиляторів, витяжка передбачена інакше (див. нижче). Повітря з залу відводиться через отвори в стіні між залом і витяжним тунелем за допомогою керованих клапанів. Відкриття (при максимальній вентиляції) і закриття (при мінімальній вентиляції) контролюються датчиком від’ємного тиску, встановленим в витяжному тунелі.
Потім повітря надходить в витяжний тунель, як на фото нижче. На момент зйомки обладнання ще не було встановлено і не видно випускних клапанів.
Таким чином, все відпрацьоване повітря концентрується в витяжному тунелі. Замість вентиляторів в залах організовується центральний блок (бокс) для витяжки з турбінами.
Саме так виглядає витяжний блок ззовні:
А ось як він виглядає зсередини:
Всередині будуть встановлені турбіни і гідрофильтр для мийки повітря (в другу чергу).
В результаті отримуємо повністю контрольовану систему вентиляції - від забору повітря з вулиці до виходу його на вулицю, при цьому:

  • Основний приплив повітря в будівлю регулюється в залежності від його обсягу та витрат турбін.

  • Проводиться підготовка повітря - попереднє охолодження (літо) та підігрів (зима).

  • Рівномірний контрольований розподіл повітря в залі через припливні стійки.

  • Відсутність вентиляторів в залах, - витяжка здійснюється за допомогою турбін, встановлених в спеціальному боксі посередині корпусу. Турбін набагато менше, ніж вентиляторів в залах – економія електроенергії.

  • Повітря на виході з корпусу очищене, практично не має запаху, завдяки використанню гідрофильтра.
Що ми маємо в результаті: здорових та якісних тварин, зниження витрат на ветеринарні препарати, зменшення проблем з некрозом вух, підвищення безпеки тварин → зниження собівартості продукції.
Більш того, такий корпус буде актуальний ще, як мінімум, 25 років, в порівнянні зі стандартною будівлею з прямим забором повітря з вулиці, технологіями 80-х років, час яких вже сплинув.
Все це означає залишатися конкурентоспроможним на ринку виробництва свинини протягом усього терміну експлуатації свиноферми, розрахованої, як найменше, на 25 років.
А що буде відбуватися в залах? Буде теж цікаво! Слідкуйте за моїми наступними статтями після того, як ми почнемо монтувати обладнання.
На завершення, пропоную вашій увазі невеликий відеосюжет з будівельного майданчика цього корпусу Дорощування, що зростає.
Дякую замовнику з Молдови за довіру! Далі буде...

Made on
Tilda