Свинокомплексы. Дайджест Газета - Михайлов В.В.

Різниця температур день-ніч. Це критично? - Так!

Вентиляція
Багато хто вважає, що запорукою гарної вентиляції є хороші вентилятори, але це не так.

Основа вентиляції - забір повітря! Якісний повітрозабірник, коли ми контролюємо обсяг повітря, що надходить, можемо впливати на його температуру, є основою сприятливого мікроклімату для тварин.

Сьогодні ми розглянемо вплив основного повітрозабірника влітку на температуру в залах з тваринами.

Одним з головних завдань вентиляції є підтримка постійної комфортної температури в залі в межах теплової нейтральності тварин. Іншими словами, ми повинні забезпечити температурний режим в залі, де коливання температури будуть мінімальними, незалежно від температури повітря, що надходить (холодної або гарячої).

Без попередньої підготовки повітря цього практично неможливо досягти, тому в нашій кліматичній зоні з величезними перепадами температур в залежності від пори року вважаю недоцільним використання прямого забору повітря.

Крім того, дуже важливо враховувати перепади температур вдень і вночі - особливо влітку.

Чому?

Як правило, ми не контролюємо нічну температуру повітря... Рідко хто запитує себе, яка була температура на вулиці і в залі о 4 годині ранку, а на наступний день ми шукаємо причини, чому тварини страждають захворюваннями дихальних шляхів.

Пропоную розглянути одну з помилок управління вентиляцією, яку я зустрічаю під час аудитів систем вентиляції в свинокомплексах влітку:

Коли температура зовнішнього повітря перевищує 30°C – 35°C, оператор встановлює в блоці управління T° = 16, 17 або 18°C і коротку дельту автоматичного регулювання вентиляційної системи - 2 або 3°C, плюс мінімальну вентиляцію на рівні 45%.

Що відбувається в цьому випадку? Блок управління виконує наступне завдання:

  • Максимальна вентиляція: 18°С (встановлена Т °) + 3°С (дельта) = 21°С. В такому випадку, при температурі в залі, вище 21°С, вентиляція буде працювати на 100% своєї потужності.

  • Мінімальна вентиляція: 18 °C та 45% мінімальної вентиляції при температурі, що дорівнює або нижче 18 °C.

При високій температурі на вулиці, в денний час, зал з такими температурними установками ніколи не охолоне до 21°С, тому вентиляція буде постійно працювати на 100% своєї потужності, створюючи високу швидкість руху повітряних мас на рівні тварин (до 1 м / с).

У денний час це виправдано, що дозволить тваринам охолонути за рахунок температури, що відчувається (1 м / с = мінус 8°С температури, що відчувається).


Вночі температура в залі опуститься до 22°С - 23°С і буде практично дорівнювати температурі на вулиці. Але, рівень вентиляції не знизиться і буде працювати на 100% своєї потужності, швидкість руху повітря не зміниться (1 м/с), тварини будуть відчувати температуру на 8 ° С нижче фізичної, інакше 22°С - 8°С = 14°С (!!!), тобто тваринам буде холодно вночі.

А ви контролюєте температуру вночі!?...


При контролі температури через бокс для підготовки повітря в системі вентиляції Exatop ситуація виглядає наступним чином:

Основні параметри:

  • Утримання свиней на відгодівлі
  • Контроль залу No4
  • 552 голови в залі
  • 31-й день відгодівлі

Установки в блоці управління:


Контроль температур припливу повітря:



З графіка видно, що на тлі зміни зовнішньої температури в межах 22°С - 40°С різниця температур в залі (синій графік) була мінімальною протягом усього часу (з 07.11.2022 07:25 ч. по 07.12.2022 10:08 ч.)

Лінія тренду (синя пунктирна лінія) практично рівна.

Завдяки контрольованому повітрозабірнику при використанні пад кулінгів та «ефекту льоху» нам вдалося знизити температуру забору повітря в зали на 19,40°С !!! Температура на вулиці становила 40°С, а температура в повітроводі - 20,6°С.

Відсоток вентиляції також був стабільним весь цей час і коливався в діапазоні 62% - 90%, дивіться графік нижче.


В результаті мікроклімат в залі ідеальний. А це означає наступне:

  • Здорові тварини
  • Відсутність втрат приросту в жаркий період
  • Висока збереженість тварин
  • Високі технічні показники, як наслідок, висока рентабельність виробництва.

Made on
Tilda