Свинокомплексы. Дайджест Газета - Михайлов В.В.

Блукаючі електричні струми, джерела стресу для тварин

Практика свинарства
Розведення худоби передбачає все більш широке використання електричного та електронного обладнання, а також використання металевого обладнання та конструкцій, і все це є факторами, що сприяють появі блукаючих електричних струмів.

Напруги при походженні цих струмів, як правило, менше 10 вольт, в основному обумовлені дефектом заземлення і поганою еквівалентністю металевих мас.

Тварини, через низький поріг електричного опору, чутливі до низьких електричних напруг.

Прямий контакт носа (морди, рила) і лап з вологим середовищем знижує їх опір електричному струму, в той час як у людини носіння захисних засобів, таких як гумові чоботи, підвищує цей опір.

У тваринництві паразитарні електричні напруги іноді залучаються, коли у тварин спостерігаються зміни поведінки, погіршення стану здоров'я або зниження виробництва.

Однак експерименти, проведені в контрольованому середовищі, рідко показують прямий вплив блукаючих електричних напруг на зоотехнічні параметри, хоча іноді виділяються поведінкові та фізіологічні зміни, ймовірно, пов'язані з наявністю стресу. Висока мінливість реакції тварин і непередбачуваність паразитичних електричних напруг пояснюють труднощі в їх діагностиці та характеристиці впливу на вирощуваних тварин.

Нервозність, падіння виробництва, ... Існує безліч впливів блукаючих електричних струмів на тварин, які набагато більш чутливі, ніж людина.

Незаперечний факт, на якому сходяться в думці тваринники, ветеринари і геобіологи: тварини набагато більш чутливі до електричних явищ, ніж людина.

Паразитні струми проявляються напругою або струмом, що з'являються за межами будь-якого електричного кола і безконтрольно циркулюють в струмопровідних середовищах і матеріалах (земляні, металеві конструкції, залізобетонна сталь будівель ...)

Вони призводять до рівнів напруги, часто непомітних для людей, але відчуваються тваринами, чия морда і ступні, як правило, мокрі, дуже провідні.

Ідентифіковані симптоми:

Якщо на тварину не видно постійного впливу електричних струмів (тварина не буде помічено вражаючим), є багато явних ознак стресу або дискомфорту, викликаного цими струмами. Наприклад, різні спостерігачі повідомляють, що якщо корова «миє» воду замість того, щоб нормально пити, це ознака того, що вона приймає удари електричним струмом, випиваючи цю воду.

За відсутності достатніх наукових досліджень з цього питання, ветеринари в польових умовах покладаються на припущення:

"Ми знаємо, що стрес підвищує рівень кортизолу (також називається гормоном стресу) і що кортизол має дію на лейкоцити, що знижує імунний захист".

Тварини також розвиватимуть інстинкт виживання і тому витрачатимуть всю свою енергію на атакуючу та захисну поведінку. Тим часом їх організм забуває захищатися від бактерій.

Однак, якщо паразитичні течії селяться в будівлях, де тварини проводять більшу частину свого часу, джерело стресу ніколи не зменшується, а разом з ним і породжується імунна втома.

Це не насильницькі розряди, а суцільні вібрації на тілі, які з часом викликають знос. Це як вигорання у людей.

Made on
Tilda